HomeWhiz

Paylaş

HomeWhiz® ile Türkiye'de akıllı ev teknolojilerinde yeni bir dönemi başlattık

Türkiye’de ilk kez Arçelik ‘HomeWhiz’ teknolojisi ile akıllı telefon, tablet ve akıllı TV’ler üzerinden beyaz eşyalar ve ev aletleri entegre bir platformda kontrol edilebiliyor, kendi aralarında iletişime geçiyor. Tüketici ihtiyaçlarını anlayan akıllı teknoloji, enerji ve zamandan tasarruf sağlarken, güncel yazılımlar ile tüketiciye en uygun performansı sunuyor.

Akıllı cihazlar ile beyaz eşya ve ev aletlerinin iletişim kurmasını sağlayan HomeWhiz ile Türkiye’de ilk kez buzdolabı, çamaşır makinesi, kurutma makinesi, bulaşık makinesi ve ankastre fırın entegre bir platformda; akıllı telefon, tablet veya akıllı TV’ler üzerinden kontrol edilebiliyor.

Makine ayarları, uzaktan özellik seçimi ve çalıştırma, otomatik bildirimler, enerji ve su tüketimi bilgisi ve program süresinin kontrolleri HomeWhiz’de sunulan özellikler arasında yer alıyor. Sürekli olarak geliştirdiğimiz HomeWhiz dünyası, kullanıcılara sadece oturdukları yerden, ürünleri kolayca kontrol etme imkanı sağlamıyor. Birbirileriyle iletişim içinde olan ürünler, tüketiciler için en iyi çözümü bulmaya odaklanıyor. Örneğin, çamaşır makinesi kumaşın cinsine göre en uygun yıkama programını seçtikten sonra, kurutma makinesine en doğru kurutma seçeneğini öneriyor. Bu sayede enerji ve su verimi sağlanırken, tüketici en iyi yıkama ve kurutma performansına da ulaşabiliyor. Yakın gelecekte mutfaktaki beyaz eşyalar birbirleriyle iletişime geçerek mevcut malzemelerle hangi yemeğin pişirebileceğini belirleyebilecek. Yemek tariflerine online olarak erişen fırınlar, en uygun pişirme programlarını seçebilecek. Güncel yazılımlarla uzaktan erişilen beyaz eşyalar ve ev aletleri, olası arızalar öncesinde tüketicileri uyarabilecek. Akıllı enerji yönetimi ve özel kullanım programlarıyla, tüketiciler ürünleri tercihlerine göre kişiselleştirme fırsatına sahip olacak.

play-icon

Kullanıcı dostu arayüze sahip HomeWhiz uygulamasını, Apple Store (iOS işletim sistemi) ve Google Play Store’dan (Android) ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

  

 

İlgili İçerikler